İletişim Teklif İste Kurumsal
Ana Sayfa Blog Yatak Odanız İçin İnce Detaylar

Yatak Odanız İçin İnce Detaylar

Yatak odaları için uygun ve şık fikirler söz konusu olduğunda, özenle seçilmiş bazı duvar sanatlarının renkli ve anında etkisini görebiliriz. Yatak odası tasarımını düşündüğünüzde duvarda odanıza renk ve stil katabilecek tabloları aklınızdan çıkarmayın. Tüm ev dekorlarında olduğu gibi sanatla ilgili en büyük soru, yatak odanıza ne asmalısınız? Yatak odasında işe yarayabilecek resim ve fotoğraflar dışında sanat seçenekleri var mı? Ve boş bir duvar alanını doldurmanın en iyi yolu nedir?

Tüm bu soruları yanıtlamanıza yardımcı olmak için, şık, bütçe dostu ve çıkarması kolay 10 ilham verici yatak odası duvar dekoru fikrini bir araya getirdik. Ayrıca, mekanınızda duvar sanatını nasıl yapacağınıza dair bazı hızlı ipuçları da ekledik. Hepsini aşağıda bulabilirsiniz!Bir İfade Aynası Asın

Yatak odası duvar dekor fikirleri arasında, büyük boy bir ayna yerleştirmek, göz kamaştırıcı bir odak noktası yaratır ve ışığı yansıtır ve odanızın tarzı veya boyutu ne olursa olsun daha büyük ve havadar hissettirmenizi sağlar.Koleksiyonlarınızı Gösterin

Zemin alanının sınırlı olduğu yatak odalarında dikey düşünün. Yatağınızın üstündeki ve etrafındaki duvar alanı, koleksiyonlarınızı çerçeveletip asmak için mükemmel bir alandır. Seyahatlerinizden bir dizi fotoğraf ve hatıra eşyası olsun, en sevdiğiniz nesneleri sergileyebileceğiniz alana dönüştürebilirsiniz.

Duvar raflarıyla eşleşen mini galeri duvarının, yatak köşesine işlev ve sıcaklık kattığı bu rustik yatak odası, muhtemelen gördüğümüz en rahat yatak odası duvar dekor fikirlerinden biridir. Her şey, odanın temiz çizgili ancak dünyevi orta yüzyıl ortası havasıyla mükemmel şekilde uyum sağlar.
Bu görünümü evinize getirmek istiyorsanız, aerodinamik bir raf parçası seçtiğinizden ve modern görünümle uyumlu nötr sanatı ve sıcak ahşap tonlarını kullandığınızdan emin olun.Renkle Cesur Olun

Ana görsel odak noktanız olarak durması için duvarlarınızı cesur bir renge boyayarak yatak odanızın duvar dekoruna ezber bozan bir yaklaşımı denebilirsiniz. Bu minimal endüstriyel yatak odasında, tek renkli mavi duvarlar odaya cesur ve temiz bir görünüm kazandırır. Odanızı yeniden hayal ederken yeşil veya nötr tonlar gibi cesur ama yatıştırıcı duvar renklerini düşünün ve duvarlarınızla kontrast oluşturan güçlü çizgilere sahip mobilyalar seçin.

Dekoratif Bir Başlık Seçin
Geleneksel rotaya gitmeden duvar sanatınızı yatak başlıklarınızda deneyebilirsiniz. Büyük, karmaşık bir şekilde tasarlanmış bir yatak başlığını tercih edin. Dar duvar alanınız varsa tabloların ve çerçevelerin dağınıklık oluşturacağını düşünüyorsanız, yatak başlıklarınızla farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Oyma stillerden parlak global desenlerle kaplanmış stillere kadar sonsuz seçenek var. Ancak hepsinin, herhangi bir yatak odasına sanatsal bir renk ve hava katacağından şüpheniz olmasın.Başucu Sanat Anları Oluşturun

Çağdaş bir minimalist bir tarzdan hoşlanıyorsanız, yatağınızın üzerine veya duvarlara tablolar ve çerçeveler yerleştirmek yerine başucu masalarınızı sanatsal vitrinlere dönüştürebilirsiniz. Simetrik bir görünüm oluşturmak için yatağınızın her iki tarafına uyumlu duvar lambaları kullanabilirisiniz. Ayrıca, komodininiz üzerine yerleştirmek istediğiniz kitabınız veya küçük nesneleri için, aplikler size ihtiyaç duyduğunuz alanı açar.
Beyaz püsküllü yatak başlığı veya altın süslemeli siyah şifoniyer gibi basit çizgileri olan ancak rahatlığı büyük olan nötr parçalarla başlayın. Ardından, bu tasarımların ve ayrıntıların yönlerini içeren sanat ve aksanlarla başucunuzun üzerinde katman oluşturabilirsiniz.Manzaralı Bir Arka Plan Oluşturun

Duvar kağıdı, şüphesiz, yatak odasında duvar sanatı için en ifade edici yaklaşımdır. Aynı zamanda asla modası geçmeyen yatak odası duvar dekor fikirlerinden biridir. Duvar kağıdı yönünde cesur bir adım atmaya hazırsanız, doğa temalı bir örtüyle başlamayı ve yatağınızın arkasındaki duvarda görsel bir hikaye anlatan bir vurgu duvarı oluşturmayı deneyin.Pencerelerinizi Çerçeveleyin

Yatak odanızda büyük pencereleriniz varsa, duvar sanatına bile ihtiyacınız olmayabilir. Bunun yerine, yatağınızı pencerelerinizin önüne yerleştirin ve aydınlatılmış bir odak noktası oluşturmak için perdeleri arkanıza asın.
Bu düzen ile, modern klasik bir yaklaşımı sürdürmek isteyeceksiniz; bu, temiz çizgilere sahip, işlevsel, rahat ve karıştırıp eşleştirmesi kolay, denenmiş ve onaylanmış parçalar anlamına gelir.

Bir Heykel Parçasını Düşünün

Yatak odanıza derinlik ve şekil vermek için heykel parçası düşünebilirsiniz. Çoğu insan resimlere ve fotoğraflara yönelme eğiliminde olduğu için, genellikle gözden kaçan yatak odası duvar dekor fikirlerinden biridir. Ancak beklenmedik bir dokunuş katmak istiyorsanız, büyük boyutlu bir heykel mükemmel bir fikir olabilir.

Her yerde gördüğümüz ve sevdiğimiz organik modernist görünümü canlandıracak, cesur çizgilere sahip büyüleyici bir tasarıma sahip büyük bir heykelsi parça arayın. Ama iş odanız için bir duvar heykeli seçmeye gelince, büyük ve göz alıcı olması dışında gerçekten hiçbir kural yoktur. Buradaki fikir, büyük bir heykel ile çok sayıda küçük sanat eserini kullanmamaya gerek kalmamasıdır.

yatak odası , ebeveyn odası , yatak odası modelleri , gardrop , yatak odası fikirleri ,