İletişim Teklif İste Kurumsal
Ana Sayfa Blog Sağlıklı Bir Uyku İçin Yatak Odanızda Yapmanız Gereken Ufak Öneriler

Sağlıklı Bir Uyku İçin Yatak Odanızda Yapmanız Gereken Ufak Öneriler

Yeterince uyuyor musunuz? Muhtemelen siz uyuyor olsanız bile beyniniz uyumuyor olabilir ve bu da sağlığınızı, refahınızı etkiliyor. Ulusal Uyku Vakfı'na (NSF) göre, yetişkinlerin yüzde 40'ı günlük aktivitelere müdahale edecek kadar şiddetli gündüz uyku hali yaşıyor.

Sorun sizinle değil, yatak odanızda olabilir. Siz uyuduğunuzu düşünüp odanız da olan her bir şeye tepki veriyor olabilir. Bu kullandığınız yastık olabilir, yatağınız olabilir veya başka bir sorun olabilir. Yatak odası sorunlarını belirleyin ve en kısa sürede iyi bir gece uykusu almak için gereken küçük değişiklikleri yapın.

Elektronik Işıklar

Saatinizdeki küçük yeşil ışık, şarj ünitenizdeki kehribar rengi veya herhangi bir elektronik parıltı beyninizi uyanma zamanının geldiğini düşünerek kandırarak daha az dinlendirici uykuya yol açabilir. Elektronik cihazları yatak odanızdan çıkarın veya en azından kabul ettikleri ışığı engellemek için siyah bant kullanın.

Küçük Akarlar

Onları göremeseniz de, yatak odanız muhtemelen perdenizin, yatak takımlarınızın ve yastıklarınızın sanal bir eğlence parkı olduğunu düşünen binlerce toz akarı ile doludur ve burada takılıp ölü deri pullarınızı yerler. Bu toz akarlarının uykunuzu kesintiye uğratan alerjilere neden olabilir.
Çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu akarlardan kurtulmak için odanızı iyice süpürün ve sık sık örtülerinizi ve yatak örtülerinizi yıkayıp değiştirin. Yatak odanızdaki yastıkları kurutucuya 15 dakika boyunca atmak toz akarlarını öldürecektir. Veya yastığınızı, yorganınızı güneşlendirmek bile akarların azalmasına yardımcı olabilecek yollar biridir.

Buzdolabı Uğultusu

Evinizin içindeki ve dışındaki arka plan seslerine alıştığınızı düşünürken yanılıyor olabilirsiniz. Sessiz ortamda bile, buzdolabının aralıklı uğultusu veya damlayan bir musluk yatak odanızı işgal edebilir ve sizi geceleri uyanık tutabilir.
Gürültüyü ortadan kaldırmak için adımlar atın, gece yatak odanızın kapısını kapatın, kulak tıkacı kullanabilirsiniz..

Çevirmeyi Unutmak

Yatağınızdan daha fazla destek alabilir, yatağınızı düzenli olarak çevirip döndürmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde ömrünü uzatabilirsiniz.
Bu sorunu çözmezse, biraz yatak alışverişi yapmayı düşünün. Birkaç farklı yatak markasını ve türünü deneyin ve işinize yarayacak kaliteli bir yatak seçmek için biraz zaman ayırın. Veya ArtimMobilya'yla iletişime geçip en rahat yatak odasına sahip olabilirsiniz.

yatak odası , iyi bir uyku , yatak odası tasarımı , ebeveyn odası ,