İletişim Teklif İste Kurumsal
Ana Sayfa Blog Bebeğiniz İçin Mükemmel Odalar

Bebeğiniz İçin Mükemmel Odalar

Bebekler için ev onun oyun alanıdır ve her köşeyi keşfetmek, yapabileceği en güzel eğlencedir. Raflar ve dolaplar, yeni yürümeye başlayan çocukların en iyi oyuncaklarıdır.

İyi tasarlanmış bir çocuk odası çocuğunuzun bağımsızlığının gelişmesine olanak tanıyan bir geçiştir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar genellikle korkusuzdur, bu nedenle çocuğunuza güvenli ve rahat oynayabilecekleri bir alan sağlamayı düşünün.

İlk olarak, odayı yürümeye başlayan çocuğunuz için üç temel bölgeye ayırın: Uyuma alanı, Oynama alanı ve Giyinme alanı.

Bu üç bölgeyi tanımak, sadece dekorasyon konusunda değil, aynı zamanda yürümeye başlayan çocuk aktivitelerini anlamanıza da yardımcı olacaktır.

Uyku Alanı

Yatak muhtemelen çocuğunuzun odasındaki en önemli unsurdur. Beşiğinizi bir yürümeye başlayan çocuk yatağına dönüştürmek büyük bir adımdır. Bir odaya mobilya yerleştirirken önce büyük parçalarla, sonra daha küçük parçalarla başlayın. Çocuk yatağına dönüştürülebilen bir beşiğiniz varsa, değişiklik muhtemelen o kadar büyük olmayacaktır.

Yatakta bu çağda gerekli olan, önemli unsurlardan biri de yan korumalardır. Yatağının tekerlekli olması sizin için avantaj sağlayabilir ve rahatlıkla yatağın yerini değiştirmenize olanak sağlar. Aynı zamanda rahat ve kesintisiz bir uyku sağlayabilecek, vücut gelişimi açısından da seçeceğiniz yatak bebekleriniz için önemli konulardan biridir.

Oyun Alanı

Yeni yürümeye başlayan çocuklar yerde oynamayı sever! Küçük kaşifiniz için mümkün olduğunca çok yer açın. Muhtemelen bu aşamada eve giren oyuncak miktarını fark etmişsinizdir. Onları düzenlemek ve saklamak bazen sıkıntı oluşturabilir. Çocuk odasında kullanılan masa veya komodin oyuncakların düzenlemesinde sizlere kolaylık sağlayabilir.

Belki biraz alçak raflar ve oyuncaklar için sepetler mükemmel bir seçenek olabilir. Çocuğunuzun oyuncaklara ne kadar çok erişimi olursa, o kadar bağımsız oynayabilir. Oyuncaklar için renkli renkli sepetler kullanmak hem çocuğunuzun ilgisini çeker hem de odaya sıcaklık ve stil katar. Küçük bir oyun masası ve sandalye, çocuk odasına yeni ve harika bir katkı sağlayabilir. Çocuğunuz her fırsatta sizden yardım istemeye gerek kalmadan kendi başına oynar ve bu çocukların zihinsel gelişimini, motor ve el becerilerinin gelişmesini sağlar

Giyinme Alanı

Yeni yürümeye başlayan çocuklar kendi başlarına yapabilecekleri her şeyden gurur duyarlar. Gardırobunu düzenlerken bunu bir düşünün. Yalnızca oyuncaklarla oynamayı sevmezler, kıyafetlerini giyip çıkarmak bağımsızlığı öğrenmenin harika bir yolu olabilir. Çocuğunuz için yeni düşündüğünüz gardırobun, çekmecelerin yavaş kapanıp kapanmadığını dikkat edin. Uygun kaliteli malzemelerden, sağlam ve dayanıklı olması önemlidir. Basitçe düzenleyin, böylece yürümeye başlayan çocuğunuz nerede ne bulacağını bilir. İç giyim, çorap ve spor kıyafetleri için çekmeceleri kullanabilirsiniz. Tişört ve pantolonlarını ayrı bir yerde tutun.

Lütfen çocuğunuzun hızla büyüdüğünü unutmayın. Bu yaştaki çocuklar fikirlerini ve ilgi alanlarını hızla değiştirir. Buna ayak uydurmak imkansız. Ama iyi estetiği erken yaşlardan itibaren öğretmek her zaman iyi bir fikirdir.  

çocuk odası , bebek , oyun alanı , uyku zamanı ,