İletişim Teklif İste Kurumsal
Ana Sayfa Blog Banyonuzu Nasıl Büyük Gösterebilirsiniz

Banyonuzu Nasıl Büyük Gösterebilirsiniz

Eğer küçük bir banyonuz varsa ve banyonuzu daha büyük görünmesini istiyorsanız size yardımcı olacak bir kaç ipucu verebiliriz. Banyonuzun iyi görünümünden depolama alanlarına kadar, dağınıklıktan kurtulmanızı sağlayacak size kendinizi iyi hissettirecek banyoya sahip olabilirsiniz.

Doğal Işık
Banyonuz için ilk önerimiz doğal ışık kullanmak. Bu ipucu banyonuzun daha büyük gözükmesini sağlayacaktır çünkü daha küçük banyolar karanlık ve sıkışık görünebilir. İyi bir doğal ışık odanızı hem açar hem de odanızı aydınlatarak daha geniş bir alan yanılsaması verir. Bunu birkaç farklı yolla yapabilirsiniz.

İlk olarak, pencerenizi inceleyebilir nasıl daha etkili bir hale getirebileceğinizi araştırıp bu yönde pencerenizde değişikliğe gidebilirsiniz.
Doğal ışık kaynağımız güneştir. Eğer banyonuz doğal ışığı alamayacak bir yapıdaysa gün ışığını yansıtan ampuller ve armatürler kullanabilirsiniz.

Tüm Duvarları Tek Renk Kullanın
Diğer bir ipucumuzda küçük banyolarınız da tek renk kullanmanızdır. Genellikle küçük banyo tasarımları planlanırken tuvaletlerin ve duş alanların beyaz olması tercih ediliyor. Bunun nedeni, açık renklerin daha geniş banyo duvar ve zemin alanı izlenimi vermesidir.

Doğal ışıkla birleştiğinde, bu banyo fikirleri, küçük banyolara geniş alan etkisi vermede etkili olabilir. Küçük banyonuzu tasarlarken bu tür açık renk paletleri kullanmanızı kişisel tavsiye ederiz, çünkü bej veya beyaz gibi daha açık tonlar bu alanı açabilir ve hafif, havadar bir alan etkisi verebilir.

Döşeme
Bir sonraki önerimiz, küçük bir banyonun fayansla nasıl daha büyük gösterebileceğimiz. Bu, küçük banyonuza duvar ve yer karolarının kullanımına bakarak daha iyi bir duvar ve zemin alanı sağlamak.

Banyonuzda kullandığınız karoları tavana kadar duvarlara yerleştirmek ve büyük ve açık renkli fayanslar kullanmak oda içinde yüksek alan etkisi verir. Bu, küçük banyonuzun daha büyük olduğu izlenimini verir. Dahası, daha büyük karolar kullanmak bölme çizgilerini ortadan kaldıracaktır. Bu çizgiler tipik olarak duvarlarınızı böler ve daha küçük bir görünüm verir.

Son olarak, tavsiyemiz, zemin alanınızı genişletmek için yatay bir döşeme deseni kullanmaktır. Yatay yer karoları, odanın daha az sıkışık görünmesini ve küçük banyonuzun çok daha büyük görünmesini sağlamaktadır.

Asılı Duvar Mobilyaları Kullanmak
Düşlerinizin banyosuna kavuşmak, daha küçük bir alanda bol derinlik ve ekstra alana sahip olmak için, duvara asılı mobilyalar harika bir fikir olabilir. Bunun için duvar armatürleri kullanmak ilk adımınız olabilir. Modern çizgilere sahip, birbiriyle uyumlu duvara asılı lavabo kullanmak daha geniş bir alana sahip olmanız için önemlidir. Diğer önerimiz mevcut alanı kullanarak açık renklerde depolama alanı sağlamak için raflar kullanmak olabilir.

Ekstra İpuçları
Duş kabinleri için cam panel koymak, banyonuzdaki ışığı yansıtır bu da ferah ve havadar bir izlenim katar.
Duş kapısı için bir cam panel kullanıyorsanız, banyonuzun başka bir yerinde bazı şık cam dokunuşlar düşünebilirsiniz.
Banyonuzda fayans değil boya kullanıyorsanız açık ve tek renk kullanabilirsiniz.

Banyo , banyo dekorasyon , banyo dolabı , banyo tasarımı ,